Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Jeżeli nie blokujesz plików cookies w ustawieniach przeglądarki to zgadzasz się na ich używanie.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!!


Umowa podpisana!

logo secowarwickW czwartek, 22 września 2016 r. w auli naszej szkoły podpisana została umowa partnerska między I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza a firmą Seco/Warwick. Wydarzenie to poprzedził program pilotażowy, który w naszym liceum realizowany był w ubiegłym roku szkolnym.

Nasi uczniowie brali udział w wykładach i prelekcjach prowadzonych przez pracowników Seco/Warwick. Uroczystość swą obecnością uświetnił Starosta Świebodziński Zbigniew Szumski oraz goście z partnerskiego przedsiębiorstwa. Przybyli do nas: pan Bartosz Klinowski – prezes Seco/Warwick Europe, pani Katarzyna Sawka – dyrektor marketingu Grupy oraz pani Izabela Błaszak – dyrektor HR. Obecni byli również uczniowie klas: Ia i IIIa oraz przedstawiciele wszystkich pozostałych klas.
Podpisanie umowy poprzedziło krótkie wystąpienie dyrektora LO – Damiana Wentlanda, który mówił o roli współczesnej szkoły oraz różnych możliwościach współpracy między placówką edukacyjną a przedsiębiorstwem. Następnie wyświetlone zostały prezentacje multimedialne, które miały ukazać historię i tradycje naszej szkoły oraz przybliżyć zebranym charakter działalności prowadzonej przez firmę Seco/Warwick. Sygnatariuszami porozumienia byli: pan Damian Wentland oraz pan Bartosz Klinowski. Spotkanie podsumował Starosta Świebodziński, który w kilku zdaniach przedstawił różne wizje rozwoju naszego regionu. Zwrócił uwagę na na to, że tego typu współpraca jest kolejnym krokiem mającym na celu unowocześnienie naszej szkoły oraz uczynienie z niej placówki jeszcze bardziej atrakcyjnej dla uczniów i ich rodziców. Ostatnim akcentem uroczystości, dzięki uprzejmości firmy Seco/Warwick, był poczęstunek dla gości.

galeria