Nie samą nauką uczeń I LO żyje

lo tarcza logoKażdy wie, jak wygląda codzienność młodego człowieka: udział w lekcjach, a po nich kolejne, dłuższe lub krótsze, chwile nad podręcznikami. Ale nie samą nauką uczeń naszej szkoły żyje.

W Walentynki uczniowie klasy 1gb pojechali do Gorzowa szlifować swoje umiejętności łyżwiarskie, a wkrótce kolejna klasa wybiera się zobaczyć śnieg i pojeździć na nartach biegowych. Natomiast w  piątek, 21 lutego, młodzież z klas I i II uczestniczyła w warsztatach w ramach Exit Tour, programu profilaktycznego dla klas 7-8 oraz szkół ponadpodstawowych, na których mieli okazję dowiedzieć się i podyskutować o tym, czym są mobing, agresja, depresja, uzależnienie, e-tożsamość, szacunek i granice w związkach. Wydarzenie rozpoczęło się i zakończyło mini-koncertem zespołu Brightline z Manchesteru. Uczniowie mieli przy tym także unikalną możliwość podszkolenia swojej znajomości języka angielskiego, bo część zajęć prowadzona była w tym języku przez native speakerów. Społeczność naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach Exit Tour już po raz drugi. Mam nadzieję, że nie ostatni, bo warto pamiętać, że człowiek uczy się całe życie, a proces ten nie odbywa się tylko w ławce szkolnej.