Sukces naszych licealistek

uzW Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się II etap Olimpiady Wiedzy o Mediach. Naszą szkołę godnie reprezentowały Aleksandra Hurny (2a) i Olga Barwińska (1ap). 

Zmierzyły się one z 27 uczestnikami, reprezentującymi inne miasta województwa lubuskiego: Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Żagań, Nowa Sól, Sulechów i Krosno Odrzańskie. Wynik okręgowych zmagań konkursowych okazał się dla naszych licealistek znakomity - Aleksandra  i Olga jadą do Warszawy! Są wśród 10 uczestników etapu centralnego, który odbędzie się w marcu w Warszawie. Warto dodać, że Olga Barwińska zajęła II miejsce w województwie lubuskim.
„Medialnym" zmaganiom towarzyszyła rozpoznawalna dla Polaków data - 13 grudnia, wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku. Temu wydarzeniu poświęcony był wykład okolicznościowy profesora Radosława Domkego z Instytutu Historii UZ, który opowiedział o tych czasach z perspektywy ówczesnych mediów.

Aleksandra i Olga stoczyły „medialny bój" trzynastego, w piątek. Odczarowały pechową datę! Jedyny sposób na przesądy i stereotypy tego świata: pasja, ciężka praca i otwarty umysł.

Dziewczyny, gratulacje!